Słowianie - Perun - Wstęp

Sławianie

Dlaczego Perun? Dlaczego Słowianie?

Pewnie takie pytanie sobie zadajesz gdy trafiłeś na ten blog.

Dlatego że lubię znać historię związaną moimi przodkami. Tymi najbliższymi w czasie, oraz dalszymi. To jest pewnego rodzaju obowiązek według mnie.

Jeżeli nie znam swoich przodków to kim jestem? No nie wiadomo kim. Dlatego zainteresowałem się historią Słowian, bo historię Polski to znam ze szkoły podstawowej.

Przyczyniło się do tego też to że nie podobają mi się zmiany które obserwuję. Chodzi głównie o zmiany związane z globalizacją. Przy czym od razu muszę zaznaczyć że chodzi o jedną z cech globalizacji, którą jest zacieranie różnić między narodami w imię fałszywych celów definiowanych przez globalistów. To jest fałsz i czyste zło.

Zainteresowanie historią moich przodków Słowian jest jednym z efektów ubocznym bycia antyglobalistą (nie mylić z alterglobalizmem). Wtrącę od razu że antyglobalizm w moim rozumieniu może się różnić od ogólnej definicji antyglobalizmu, ale to wyjdzie pewnie w trakcie pisania innych artykułów. Tutaj skupię się na temacie historii Słowian.

Perun w tym kontekście to tylko pewnego rodzaju symbol. Symbol który pasuje do tematyki którą poruszam, choć nie wnikałem dokładniej w temat wiary Słowian. Odpowiada mi jednak symbolika związane z Perunem, więc użyłem jej na tym blogu. Stąd właśnie logo, które jest oparte o symbol Peruna.

Dlaczego historia Słowian jest dla mnie taka ważna?

Według mnie poznanie historii Słowian to jedno z zadań, które jest pewnego rodzaju testem. Testem na dociekliwość, nieustępliwość, oraz okazaniem oporu względem fałszywych informacji rozpowszechnianych przez główne ośrodki władzy (media to przecież tzw. piąta władza).

To jest sposób na swego rodzaju oczyszczenie, uzdrowienie.

Co się dowiedziałem o Słowianach?

Okazuje się że historia Słowian to bardzo ciekawy temat. Przy tym bardzo kontrowersyjny, ale tylko dlatego że ma pewne implikacje, które nie pasują do obecnie stosowanej polityki historycznej. Nie ma się co temu dziwić. Przecież to naturalne że próbuje się zniszczyć historię narodów podbitych i skolonizowanych. To jest praktyka stosowana od bardzo dawna. Rzymianie byli w tym mistrzami. Gdy negocjacje Kserksesa ze Spartanami zawiodły, to wódz Persów obiecał Leonidasowi że wymaże z kart historii wszelkie informacje o Sparcie. Jak widać to nic nowego.

To samo dotyczy historii Słowian, a tak się nieszczęśliwie stało że Słowianie zostali pokonani. Dodatkowo tak już pozostało i Polacy, którzy są jednymi ze spadkobierców kultury Słowian do dzisiaj są traktowani jako podbici, choć pewnie nie zdają sobie z tego sprawy. Przy okazji ciekawostka co do słowa: Polacy. Do dzisiaj Ukraińcy mówią na nas Lachy i nie jest to przypadek. Jeżeli zaś uzmysłowimy sobie że naród mieszkający na Wisłą (Wistulą, rzeką Wandy) wcześniej był nazywany Lachami, to nie będzie zdziwienia że po pewnym czasie został nazwany Polachami, czyli Polakami.

Historia Słowian nadal jest odkrywana i dzięki ludziom którzy nie boją się wnikać w ten temat bez kompleksów. Jest to historia piękna i przerażająca równocześnie. Piękna ponieważ okazuje się że Słowianie w przeciwieństwie do tych którzy ich pokonali byli narodem bardziej cywilizowanym i rozwiniętym niż to się nam wtłacza. Przerażająca gdy widzimy jakie efekty przyniosła porażka Słowian dla obecnego stanu ducha Polaków.

Jakie to ma znaczenie dzisiaj, gdy minęło już tyle czasu i nie da się odwrócić tego co już się wydarzyło?

Otóż ma cały czas wielkie znaczenie ponieważ kultura Słowian u Polaków nadal istnieje, choć wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.

Pomimo tak długiego czasu podporządkowania obcym siłom, Polacy nadal pamiętają o bliskich którzy zmarli (co wcale nie jest regułą w świecie zachodnim), ubierają choinkę w Święta, topią Marzannę, obchodzą Zielone Świątki, malują pisanki itd. A to wszystko są przecież bardzo stare Słowiańskie zwyczaje. Smutne jest przy tym że duża część Polaków nie zdaje sobie z tego sprawy i uważa że są to zwyczaje zainicjowane przez Kościół Katolicki. To jest oczywista nieprawda. Kościół jedynie przywłaszczył pewne zwyczaje, uznając je za niegroźne i przejął w większości przypadków dodając coś od siebie.

Mimo tego czy tego chcemy czy nie, kultura Słowian pozostała z nami i w nas. To mnie bardzo cieszy.

Język.

Jedną z najważniejszych cech Słowian jaki pozostał w nas to język. Nieuczciwi naukowcy twierdzą że język Polski jest stosunkowo młodym językiem co jest oczywistym kłamstwem, co można łatwo udowodnić, wystarczy sprawdzić sanskryt, który nawet w wikipedii jest uznawany za bliższy językowi polskiemu niż języki germańskie.

Na szczęście dzieki temu że język odziedziczyliśmy po przodkach, to wiele rzeczy można wywnioskować wyłącznie na podstawie cech naszego języka. tego nie dało się zafałszować czy zmanipulować. Nie jestem tego w stanie opisać w kilku słowach, więc polecam filmy na YT z Kamilem Dudkowskim, gdzie bardzo ładnie tłumaczy dlaczego w języku polskim pozostało wiele informacji których nie dało się zafałszować.

Germanizacja.

Niestety nawet obecnie postępują próby germanizacji Polaków. Dla jasności: język angielski to język germański.

Jest to bardzo smutne zjawisko, zwłaszcza że wielu Polaków popiera takie tendencje. Trzeba w tym kontekście zastanowić się po co wcześniej Polacy opierali się germanizacji przez Niemców jeżeli teraz w wielu przypadkach z własnej woli się germanizują. Czy cierpienia dzieci wrzesińskich pójdą na marne i nikt już o nich nie będzie pamiętać?

Dlatego dziwię się gdy ludzie śmieją się z Czechów, którzy podkładają głosy w języku czeskim we wszystkich filmach i w ich kinach wyświetlany jest Nietoperek, a u nas Batman. To samo robią Niemcy. Można się z nich śmiać, ale ciekaw jestem w jakim języku Polacy będą rozmawiać za 50, może 100 lat? Czesi i Niemcy na pewno we własnych językach, a my? Dlaczego w centrum największych Polskich miast budynki nazywane są po angielsku? W Poznaniu doszło nawet do sporu z powodu napisu na dworcu głównym, bo wykonano go tak: POZNAN GLOWNY. Byli tacy którzy uważali że jest to normalne i należy zrezygnować z tych dziwnych naszych ogonków. Absurdalna sytuacja.

Podejrzewam że sytuacja w tym zakresie będzie się pogarszać, bo jesteśmy edukowani przez globalistów i ich pomocników.

Mam nadzieję że te tendencje się odwrócą. Mam nadzieję że Polacy odrzucą fałszywe i wręcz podłe działania wszystkich tych którzy dążą do tego abyśmy zapomnieli o własnej kultury, o historii Słowian i zrezygnowali z własnego języka.

Na tym zakończę tą zajawkę związaną z tematem Słowian. Możliwe że jeszcze wrócę do tego tematu.Dodaj komentarz

Następny wpis Poczta email i PGP

Regular